15/07/2024

NuSioLeK.eu

Najlepsze Mp3 w Rękach Kobiety

Earth Festival 2022 w Uniejowie. Koncert „Gwiazdy dla Czystej Polski”: Planetę mamy tylko jedną

3 min read

Tegoroczną edycję Earth Festivalu w Uniejowie kończy niedzielny koncert „Gwiazdy dla Czystej Polski”. Co dzieje się podczas ostatniego koncertu wydarzenia?
Na Earth Festival 2022 podczas trzech dni (19-21 sierpnia) wystąpiło w sumie ponad 30 wykonawców. W niedzielę podczas festiwalu w Uniejowie odbędzie się koncert „Gwiazdy dla Czystej Polski”. Na scenie występują artyści znani z zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska.

„Czysty świat zależy tylko od nas, od ludzi” – mówiła przejęta prowadząca Marcelina Zawadzka, jednocześnie wspominając o katastrofie ekologicznej, która wydarzyła się na Odrze. Ilona Krawczyńska tłumaczyła opowiadała natomiast o coraz poważniejszych upałach, które nawiedzają Europę i Polskę. „Według naukowców takie wzrosty temperatur miały nas spotkać dopiero za 30 lat” – tłumaczyła.

„Ogromnie wierzę, że możemy wprowadzi te zmiany” – apelowała Marcelina Zawadzka i namawiała do słuchania głosu naukowców.

Następnie na scenie pojawiła się Doda, która zaśpiewała wielki przebój Kory i Maanamu „Krakowski spleen”, a po niej scenę przejął Sebastian Karpiel-Bułecka, który wykonał „Boso”.

Po nim przed uniejowską publicznością pojawił się Sebastian Riedel i zdecydował się wykonać utwór Dżemu „Naiwne pytania”.
Jarosław Kret apeluje o oszczędzanie wody
Jarosław Krew razem z Zawadzką i Krawczyńską po kolejnym występie opowiedzieli o zagrożeniu jakim, brak dostępu do wody. „Polska ma trzy razy mniej wody na mieszkańca niż jakikolwiek inny kraj w Europie” – mówił Kret i zaznaczał, że jeśli nic nie zrobimy, za 30 lat zabraknie nam wody”. Następnie prowadzące wymieniały ich sposoby na oszczędzanie cennej wody.

Po tych wskazówkach, na scenie pojawiła się Ania Rusowicz i wykonała wielki przebój Ireny Santor ” Już nie ma dzikich plaż”. Po niej utwór „Drzewo” wykonał Pectus.

„Spaliny i smog zabijają” – mówił Jarosław Kret, przedstawiając zatrważające dane o smog w Polsce (zabija rocznie około 50 tys. osób).

Po tym apelu, na scenie pojawił się Andrzej Piaseczny i wykonał utwór „Miłość”, a Julia Wieniawa zaśpiewała przebój ze swojej debiutanckiej płyty „Omamy” – „Nie muszę”.

„To co dzieje się na lądzie, dzieje się też pod wodą. To ostatni dzwonek, aby uratować naszą planetę” – mówiła przed przerwą ze sceny Małgorzata Ostrowska, która wykonała utwór „Meluzyna”.

Po przerwie na scenie wystąpił Michał Szpak z utworami „Color of Your Life” i Halo Wodospad”. Towarzyszył mu Konin Gospel Choir. Szpak po swoim występie zaapelował do sumień widzów. „Największe rzeki Europy i jeziora wysychają. Proszę wszystkich o refleksję” – mówił.

Następnie na scenie ponownie pojawiła się Małgorzata Ostrowska, która wykonała hit „Gołębi Puch”. Wcześniej Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska opowiadały o szkodliwości przemysłu tekstylnego dla środowiska.

Koncert prowadzą Ilona Krawczyńska, Marcelina Zawadzka oraz Jarosław Kret.

Transmisja Earth Festivalu 2022 od godziny 20:00 na antenie Polsatu. Wstęp na koncert na terenie Term Uniejów oraz na teren ekomiasteczka jest bezpłatny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.