21/04/2024

NuSioLeK.eu

Najlepsze Mp3 w Rękach Kobiety

Spotify wygryzie DJów? To możliwe !

2 min read

Spotify zaprezentował nową funkcję w aplikacji. Napędzany przez AI DJ ma lepiej dostosowywać doświadczenia muzyczne do słuchacza.

Parę lat temu Janusz (twórca tego tekstu) rozmawiał z Hubertem Tasem, 2-krotnym Wicemistrzem Świata DJ-ów IDA w kategorii Show i 2-krotnym Mistrzem Polski w tej samej kategorii. Powiedział wówczas, ze zawód DJa znajduje się na liście profesji zagrożonych wyginięciem ze względu na sztuczną inteligencję. Było to w czasach, kiedy o AI nie mówiło się dużo w mainstreamie. Co prawda Virtual DJ był w stanie samodzielnie miksować utwory, ale efekt tego był co najmniej mierny.

W końcu przyszedł 2023 rok. Narzędzia działające w oparciu o sztuczną inteligencję pojawiają się jak grzyby po deszczu. Niektórzy traktują je jak zabawki (dla przykładu, David Guetta zagrał ostatnio utwór z Eminemem, choć ten z francuskim producentem w studio nie współpracował. Jeszcze inni widzą w nich zagrożenie – bo okazuje się, że konkurencją dla DJów może być… Spotify, wspierany przez AI.

DJ Spotify
Spotify uruchomił zupełnie nową funkcję w aplikacji. Testowany przez użytkowników Premium w USA i Kanadzie DJ ma na celu dostosowanie doświadczeń muzycznych do słuchacza, łącząc istniejącą technologię personalizacji Spotify ze sztuczną inteligencją “poprzez wykorzystanie technologii OpenAI”.

Jeśli nie czujesz klimatu, po prostu dotknij przycisku DJ, a ten go zmieni. Im więcej słuchasz i mówisz DJ-owi, co lubisz (a czego nie!), tym lepsze są jego rekomendacje. Pomyśl o tym, jak o najlepszej personalizacji Spotify – w formie DJ-a AI w Twojej kieszeni. – mówi przedstawiciel Spotify
Sama funkcja to jednak nie wszystko. “Dopasowanemu zestawowi muzyki” będzie bowiem towarzyszył komentarz wypowiadany “oszałamiająco realistycznym głosem”. Jego modelem jest Xavier ‘X’ Jernigan – kierownik ds. partnerstwa kulturalnego w Spotify i gospodarz porannego platformowego show Get Up.

Jego osobowość i głos spotkały się z uznaniem naszych słuchaczy, co zaowocowało lojalnym podejściem do podcastu. Jego głos jest pierwszym modelem DJ-a, a my, podobnie jak w przypadku wszystkich naszych produktów, będziemy nadal wprowadzać innowacje i ulepszenia. – czytamy w komunikacie Spotify.
Spotify nie wygryzie DJów. Jeszcze
Funkcja wydaje się być ciekawym narzędziem na domówki lub do prywatnego słuchania, więc na “wygryzienie” DJ-ów musimy jeszcze trochę poczekać. Więcej przeczytacie w oficjalnym komunikacie Spotify. Zachęcamy też do obejrzenia załączonego poniżej filmu, który pokazuje, jak DJ działa w “praktyce”. Miejmy nadzieję, że już wkrótce nowa funkcja zawita do Polski.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.